پروژههای صنعتی-از تولید برق تا پتروشیمی-برای ادامه عملیات به دیگها و مخازن تحت فشار متکی هستند. با این حال خریداران و مهندسان B2B به طور مداوم با سردردهای مرتبط{4}}مواد مواجه میشوند: صفحات فولاد کربن زودرس خورده میشوند، فولادهای کم آلیاژ پایداری حرارتی ندارند، بودجه تخلیه آلیاژهای نیکل بالا- و مواد غیر منطبق با خطر شکست گواهینامه مواجه هستند.ورق فولاد آلیاژی درجه 11 SA 387یک راه حل اثبات شده است که به این نقاط درد سر-می پردازد و ترکیبی نادر از عملکرد، انطباق، تطبیق پذیری و هزینه-را ارائه می دهد و آن را به موادی برای پروژه های صنعتی تبدیل می کند که قابلیت اطمینان آنها قابل مذاکره نیست.
خوردگی و شکست زودرس ---حل شده توسط مقاومت آلیاژ Cr-Mo
خوردگی عامل اصلی خرابی دیگ بخار و مخازن تحت فشار در محیط های صنعتی است. صفحات فولاد کربن معمولی در محیطهای مرطوب و غنی از مواد شیمیایی زنگ میزنند و حفره میکنند، در حالی که فولادهای کم آلیاژ-با سولفید یا محیطهای اسیدی مبارزه میکنند.صفحه فولادی مخازن تحت فشار SA 387 درجه 11ترکیب کروم-مولیبدن (Cr-Mo) این خطر را از بین میبرد: 1.00-1.50٪ کروم یک لایه اکسید محافظ تشکیل میدهد و 0.45-0.65٪ مولیبدن در برابر سوراخ شدن و ترک خوردگی تنشی (SSCC) مقاومت میکند. یک شرکت معدنی در استرالیا فولاد کربن را با فولاد کربنی جایگزین کردورق فولاد آلیاژی نورد گرم SA 387 درجه 11نرخ خوردگی در مخازن تحت فشار شستشوی اسیدی-به میزان 70% کاهش یافت و عمر مفید آن از 3 به 12 سال افزایش یافت. در حالی کهصفحه فولاد کربن A302 درجه Bمقاومت خوردگی متوسطی را ارائه می دهد، افزودن مولیبدن SA 387 Grade 11 باعث برتری آن در شرایط کاری حاوی گوگرد-یا اسیدی می شود.
خستگی و خزش حرارتی ---حل شده با پایداری در دمای بالا
دیگهای صنعتی و مخازن تحت فشار، گرمایش/خنک کردن چرخهای و دمای بالا (400{5}}600 درجه) را تحمل میکنند، که باعث خزش (تغییر شکل دائمی) فولاد معمولی یا ترک خوردن ناشی از خستگی حرارتی میشود. عملیات حرارتی نرمال شده (کلاس 1) یا خاموش شده-و تعدیل شده (کلاس 2) درجه 11 SA 387 یک ریزساختار پایدار ایجاد می کند که در برابر این مسائل مقاومت می کند. استحکام کششی آن در دماهای بالا ثابت می ماند و مقاومت خزشی آن 300-400 درصد از فولاد کربنی بهتر است. یک نیروگاه در برزیل استفاده می شودصفحه فولادی دیگ بخار نورد گرم درجه 11 SA 387برای سوپرهیترهای دیگ بخار- که خرابی های خستگی حرارتی را که قبلاً هر 18 ماه رخ می داد، از بین می برد. برای پروژههایی که به انعطافپذیری دمای متوسط- (کمتر یا مساوی 450 درجه) نیاز دارند،صفحه فولادی دیگ بخار نورد گرم A302 درجه Bیک جایگزین مناسب است، اما SA 387 Grade 11 در دماهای بالاتر برتری دارد.
تأخیرهای انطباق و صدور گواهی --- توسط همترازی استاندارد جهانی حل شد
پروژههای صنعتی اغلب به گواهینامههای ASME، ISO یا محلی نیاز دارند-مواد ناسازگار- منجر به تاخیرهای پرهزینه یا رد تجهیزات میشود.ورق فولاد آلیاژی درجه 11 SA 387به طور کامل با استانداردهای ASME SA387/SA387M مطابقت دارد و الزامات بخش VIII ASME (مخازن تحت فشار) و بخش I (دیگ های بخار) را برآورده می کند. همراه با گزارشهای دقیق آزمایش آسیاب (MTRs) که ترکیب شیمیایی، خواص مکانیکی و عملیات حرارتی را تأیید میکند{3}}که ممیزیها و صدور گواهینامه را ساده میکند. برخلاف فولادهای خاص-منطقه، شناخت جهانی آن ادغام یکپارچه در پروژههای مرزی- را تضمین میکند. یک پیمانکار اروپایی EPC گزارش داد که با استفاده از SA 387 Grade 11 به جای آلیاژ غیر{11}}ASME، 3 ماه در جدول زمانی پروژه صرفه جویی کرده است، زیرا نیازی به آزمایش اضافی برای مشتریان بین المللی ندارد.
چالش های ساخت --- حل شده توسط جوش پذیری و شکل پذیری عالی
طراحی های پیچیده دیگ بخار و مخازن تحت فشار به موادی نیاز دارند که به راحتی جوش، برش و شکل دهی شوند. معادل کربن SA 387 Grade 11 (کمتر یا مساوی 0.42%) جوش پذیری عالی را تضمین می کند{4}} می توان آن را با استفاده از تکنیک های استاندارد (SMAW، GMAW) با حداقل پیش گرم (80-120 درجه برای کلاس 1) جوش داد، که هزینه های کار و زمان ساخت را کاهش می دهد. شکل پذیری آن (ازدیاد طول بیشتر یا مساوی 22%) از خمش سرد و فرم دهی سفارشی بدون ترک پشتیبانی می کند و با اشکال پیچیده مانند درام دیگ بخار یا پوسته مخازن تحت فشار منحنی سازگار می شود. یک فروشگاه تولیدی در ایالات متحده افزایش 20 درصدی در بهره وری را پس از تغییر به آن گزارش دادصفحه فولادی مخازن تحت فشار SA 387 درجه 11، زیرا به تعمیرات جوش کمتری نسبت به آلیاژهای{0}سختی بالا نیاز داشت.
محدودیتهای بودجه (حلشده با هزینه-کارایی)
صفحات با آلیاژ نیکل بالا-عملکرد عالی ارائه میدهند، اما 2-3 برابر بیشتر از SA 387 درجه 11 هزینه دارند که بودجه پروژه را تحت فشار قرار میدهد. SA 387 Grade 11 90% عملکرد را با 50-60% هزینه ارائه میکند و آن را به تعادل بهینه کیفیت و مقرون به صرفه تبدیل میکند. عمر طولانی آن (15{18}}20 سال) و نیازهای کم تعمیر و نگهداری آن، هزینه کل مالکیت (TCO) را 40 تا 50 درصد در مقایسه با فولاد کربنی کاهش میدهد. یک کارخانه مواد شیمیایی با اندازه متوسط با انتخاب SA 387 Grade 11 به جای آلیاژهای نیکل بالا برای مخازن تحت فشار خود، 1.6 میلیون دلار صرفه جویی کرد - بدون هیچ گونه مصالحه ای در ایمنی یا عملکرد.
برای خریداران B2B پروژه های صنعتی که از سردردهای مربوط به مواد- خسته شده اند،ورق فولاد آلیاژی درجه 11 SA 387یک راه حل یک-توپی است. چالش های خوردگی، خستگی حرارتی، انطباق، ساخت و بودجه را حل می کند و قابلیت اطمینان و عملکرد مورد نیاز پروژه های صنعتی را ارائه می دهد. چه در حال ساخت دیگ بخار جدید، ارتقاء یک مخزن تحت فشار، یا مدیریت یک پروژه EPC مرزی-، این صفحه فولادی همه کاره آلیاژی تضمین می کند که انتخاب مواد شما مانع از موفقیت نمی شود.
اگر میخواهید درباره محصولات GNEE اطلاعات بیشتری کسب کنید، میتوانید به این آدرس ایمیل بفرستیدalloy@gneesteelgroup.com.ما بیشتر از اینکه به شما کمک کنیم خوشحالیم.



سوالات متداول
س: ماده A387 Grade 11 چیست؟
A: مشخصات ASTM A387 مشخصات استاندارد برای صفحات مخازن تحت فشار، فولاد آلیاژی، کروم{1}}مولیبدن است که عمدتاً برای استفاده در دیگهای جوش داده شده و مخازن تحت فشار طراحی شده برای خدمات دمای بالا طراحی شده است.
س: ماده معادل SA 387 GR 11 Cl 1 چیست؟
A: Sa 387 Gr 11 مواد معادل
با کروم، مولیبدن و محتوای شیمیایی مشابه، Sa 387 Gr 11 Cl 1 مواد معادل BS 621B خواص یکسانی را نشان می دهد.
س: دمای SA 387 GR 11 چقدر است؟
A: در انتهای پایین محدوده دما SA 387 Gr 11 (دمای 1150 درجه فارنهایت در دقیقه) و SA 387 Gr 22 (دمای 1250 درجه فارنهایت در دقیقه) استفاده می شود. این درجه ها را می توان در کلاس 1 یا 2 مشخص کرد و همچنین می تواند در Normalized & Tempered یا Quenched and Tempered ارائه شود.
س: تفاوت بین SA 387 GR 11 cl1 و cl2 چیست؟
A: تفاوت بین SA 387 Grade 11 Class 1 و Class 2 Plate در خواص مکانیکی آنها نهفته است. با این حال، هر دو ترکیب شیمیایی یکسانی دارند. استحکام کششی و استحکام تسلیم مواد کلاس 2 بیشتر از کلاس 1 است، در حالی که ازدیاد طول برای کلاس 1 در مقایسه با کلاس 2 بیشتر است.
س: مواد SA 387 Grade 11 چیست؟
A: ترکیب: ASME SA387 Grade 11 معمولاً حاوی حدود 1٪ کروم و 0.5٪ مولیبدن است. این ترکیب استحکام و مقاومت خوبی در برابر اکسیداسیون در دماهای بالا ایجاد می کند. خواص مکانیکی: قدرت تسلیم: حداقل 205 مگاپاسکال (30000 psi)
س: تفاوت بین SA 387 Grade 11 CL 1 و Class 2 چیست؟
پاسخ: ترکیب شیمیایی در هر دو کلاس 1 و کلاس 2 (Cl1 و Cl2) یکسان باقی می ماند، اما تنها تفاوت در خواص مکانیکی است که در جدول زیر ذکر شده است.
س: SA 387 Grade 11 Class 2 معادل چیست؟
پاسخ: مواد معادل Sa 387 Gr 11 ASME SA387 در بازارهای ایالات متحده با ماژول های اتحادیه اروپا در درجه 13CrMoSi5-5 است. مواد معادل Sa 387 Gr 11 Cl 2 SA387-11-2 استاندارد ASME و ASTM است.
س: دمای SA 387 GR 11 چقدر است؟
A: در انتهای پایین محدوده دمایی SA 387 Gr 11 (دمای 1150 درجه فارنهایت در دقیقه) و SA 387 Gr 22 (دمای 1250 درجه فارنهایت در دقیقه) استفاده می شود. این نمرات را می توان در کلاس 1 یا 2 مشخص کرد و همچنین می تواند در Normalized & Tempered یا Quenched and Tempered ارائه شود.
س: ترکیب شیمیایی ASTM A387 درجه 11 کلاس 2 چیست؟
A: صفحات ASTM A387 GR 11 CL 2 با ترکیبات شیمیایی مانند کربن، سیلیکون، فسفر، کروم، گوگرد، مولیبدن و منگنز طراحی شده است. آلیاژ ASTM A387 با مشخصاتی مانند استانداردهای مختلف، پرداخت، سختی، فرم، عرض و ضخامت ساخته شده است.
س: تفاوت بین SA 516 GR 70 و SA 387 GR 11 چیست؟
A: در مقایسه با صفحات فولاد کربنی، صفحات SA 387 Gr 11 مقاومت بالایی در برابر خوردگی و اکسیداسیون دارند در حالی که مقاومت کششی و تسلیم خوبی را حفظ می کنند. در مقایسه با صفحات SA 516 Gr 70، صفحات SA 387 Gr 11 مقاومت بهتری در برابر اکسیداسیون و خوردگی دارند و آنها را برای محیط های با دمای بالا انتخاب بهتری می کند.
| درجات صفحات مخزن تحت فشار عرضه شده توسط GNEE | |||||
| ASTM | ASTM A202/A202M | ASTM A202 درجه A | ASTM A202 درجه B | ||
| ASTM A203/A203M | ASTM A203 درجه A | ASTM A203 درجه B | ASTM A203 درجه D | ASTM A203 درجه E | |
| ASTM A203 درجه F | |||||
| ASTM A204/A204M | ASTM A204 درجه A | ASTM A204 درجه B | ASTM A204 درجه C | ||
| ASTM A285/A285M | ASTM A285 درجه A | ASTM A285 درجه B | ASTM A285 درجه C | ||
| ASTM A299/A299M | ASTM A299 درجه A | ASTM A299 درجه B | |||
| ASTM A302/A302M | ASTM A302 درجه A | ASTM A302 درجه B | ASTM A302 درجه C | ASTM A302 درجه D | |
| ASTM A387/A387M | ASTM A387 درجه 5 کلاس 1 | ASTM A387 درجه 5 کلاس 2 | ASTM A387 درجه 11 کلاس 1 | ASTM A387 درجه 11 کلاس 2 | |
| ASTM A387 درجه 12 کلاس 1 | ASTM A387 درجه 12 کلاس 2 | ASTM A387 درجه 22 کلاس 1 | ASTM A387 درجه 22 کلاس 2 | ||
| ASTM A515/A515M | ASTM A515 درجه 60 | ASTM A515 درجه 65 | ASTM A515 درجه 70 | ||
| ASTM A516/A516M | ASTM A516 درجه 55 | ASTM A516 درجه 60 | ASTM A516 درجه 65 | ASTM A516 درجه 70 | |
| ASTM A517/A517M | ASTM A517 درجه A | ASTM A517 درجه B | ASTM A517 درجه E | ASTM A517 درجه F | |
| ASTM A517 درجه P | ASTM A517 درجه J | ||||
| ASTM A533/A533M | ASTM A533 درجه A کلاس 1 | ASTM A533 درجه B کلاس 1 | ASTM A533 درجه C کلاس 1 | ASTM A533 درجه D کلاس 1 | |
| ASTM A533 درجه A کلاس 2 | ASTM A533 درجه B کلاس 2 | ASTM A533 درجه C کلاس 2 | ASTM A533 درجه D کلاس 2 | ||
| ASTM A533 درجه A کلاس 3 | ASTM A533 درجه B کلاس 3 | ASTM A533 درجه C کلاس 3 | ASTM A533 درجه D کلاس 3 | ||
| ASTM A537/A537M | ASTM A537 کلاس 1 | ASTM A537 Class2 | ASTM A537 Class3 | ||
| ASTM A612/A612M | ASTM A612 | ||||
| ASTM A662/A662M | ASTM A662 درجه A | ASTM A662 درجه B | ASTM A662 درجه C | ||
| EN | EN10028-2 | EN10028-2 P235GH | EN10028-2 P265GH | EN10028-2 P295GH | EN10028-2 P355GH |
| EN10028-2 16MO3 | |||||
| EN10028-3 | EN10028-3 P275N | EN10028-3 P275NH | EN10028-3 P275NL1 | EN10028-3 P275NL2 | |
| EN10028-3 P355N | EN10028-3 P355NH | EN10028-3 P355NL1 | EN10028-3 P355NL2 | ||
| EN10028-3 P460N | EN10028-3 P460NH | EN10028-3 P460NL1 | EN10028-3 P460NL2 | ||
| EN10028-5 | EN10028-5 P355M | EN10028-5 P355ML1 | EN10028-5 P355ML2 | EN10028-5 P420M | |
| EN10028-5 P420ML1 | EN10028-5 P420ML2 | EN10028-5 P460M | EN10028-5 P460ML1 | ||
| EN10028-5 P460ML2 | |||||
| EN10028-6 | EN10028-6 P355Q | EN10028-6 P460Q | EN10028-6 P500Q | EN10028-6 P690Q | |
| EN10028-6 P355QH | EN10028-6 P460QH | EN10028-6 P500QH | EN10028-6 P690QH | ||
| EN10028-6 P355QL1 | EN10028-6 P460QL1 | EN10028-6 P500QL1 | EN10028-6 P690QL1 | ||
| EN10028-6 P355QL2 | EN10028-6 P460QL2 | EN10028-6 P500QL2 | EN10028-6 P690QL2 | ||
| JIS | JIS G3115 | JIS G3115 SPV235 | JIS G3115 SPV315 | JIS G3115 SPV355 | JIS G3115 SPV410 |
| JIS G3115 SPV450 | JIS G3115 SPV490 | ||||
| JIS G3103 | JIS G3103 SB410 | JIS G3103 SB450 | JIS G3103 SB480 | JIS G3103 SB450M | |
| JIS G3103 SB480M | |||||
| گیگابایت | GB713 | GB713 Q245R | GB713 Q345R | GB713 Q370R | گیگابایت713 12Cr1MoVR |
| گیگابایت713 12Cr2Mo1R | گیگابایت713 13MnNiMoR | گیگابایت713 14Cr1MoR | گیگابایت713 15CrMoR | ||
| گیگابایت713 18MnMoNbR | |||||
| GB3531 | GB3531 09MnNiDR | GB3531 15MnNiDR | GB3531 16MnDR | ||
| DIN | DIN 17155 | DIN 17155 HI | DIN 17155 HII | DIN 17155 10CrMo910 | DIN 17155 13CrMo44 |
| DIN 17155 15Mo3 | DIN 17155 17Mn4 | DIN 17155 19Mn6 | |||






